Úvod O nás Profil firmy

Profil firmy

Společnost OLEA CZ s.r.o. je český výrobce minerálních a syntetických olejů. Jsme moderní a inovativní česká společnost. Díky spolupráci s předními odborníky s dlouholetou praxí a mezinárodními chemickými společnostmi, jenž celosvětově udávají trend v aditivaci olejových základů, Vám můžeme nabídnou širokou škálu vysoce kvalitních průmyslových olejů dle Vašeho přání.

Naše filosofie se potkává se smýšlením našich českých zákazníků v podpoře kvalitních českých výrobků.

100% kvalita našich minerálních a syntetických olejů je zaručena díky laboratoři splňující nejpřísnější evropské normy. Pravidelně kontrolujeme vstupní suroviny, průběžnou výrobu a v neposlení řadě kvalitu finálních produktů tak, abychom měli jistotu, že se k Vám dostane výrobek té nejvyšší kategorie.

Laboratoř

Důležitou součástí naší společnosti je inovativním způsobem vybavená laboratoř nejvyšší úrovně splňující evropské standardy. Laboratoř je umístěná v areálu společnosti OLEA CZ s.r.o. Provozní laboratoř naší společnosti slouží pro vstupní kontrolu surovin, mezioperační kontrolu polotovarů a výstupní kontrolu finálních výrobků.

V laboratoři pracují pouze vysokoškolsky vzdělaní technici. Výsledky analýz jsou zapisovány do formulářů a následně vkládány do podnikového systému AROP, který vedle předem nastavených kvalitativních atributů dohlíží na splnění technických norem, generuje i osvědčení o jakosti finálních výrobků. Naše laboratoř se pravidelně účastní laboratorních kruhových zkoušek (SGS-IIS, ASLAB) umožňujících nám spolehnout se na laboratorní výsledky s uváděnou chybou metody příslušného parametru. Samozřejmostí je i statistické sledování jednotlivých kvalitativních parametrů z každé výrobní šarže, které pomáhá odhalit případné jakostní anomálie či závadu na přístroji.

Vedle provozních analýz poskytujeme služby naší laboratoře i našim zákazníkům, kterým tak monitorujeme kvalitu dodávaných maziv v průběhu jejich používání a řádnou profylaktickou diagnostikou tak prodlužujeme životnost našich maziv. Rovněž poskytujeme i laboratorní servis externím subjektům jako např. analýza paliv, průmyslových olejů, obráběcích kapalin, aj. včetně odborného tribodiagnostického vyhodnocení stavu oleje.

Strategie a vize

Strategie a vize společnosti OLEA CZ s.r.o.:

Stát se lídrem v oblasti výroby a prodeje obráběcích kapalin, průmyslových olejů a speciálních maziv. Nejlépe pochopit a naplňovat potřeby našich zákazníků.

Dosahovat nejvyšší úrovně kvality vyráběných produktů a poskytovaných služeb. Kvalitu vnímáme jako klíč k našemu úspěchu, dlouhodobé perspektivě a růstu spokojenosti našich zákazníků.

Být pro zákazníky zodpovědnými a dlouhodobými partnery. Uvědomujeme si, že pouze tak jim můžeme přinášet skutečný užitek.

Posilovat pozici OLEA CZ jako dominantního výrobce obráběcích kapalin a průmyslových olejů na českém trhu.

Mít v týmu pouze nejlepší vývojové, servisní a výrobní zaměstnance a zajistit jim nadstandardní podmínky, maximální podporu, vzdělávání a profesní rozvoj.

Ing. Jan Pavlík, ředitel společnosti


Struktura skupiny

Skupinu BIONA tvoří

 • BIONA JERSÍN, s.r.o., výrobce bio-olejů a maziv,
 • společnost OLEA CZ s.r.o., která se specializuje na výrobu minerálních a syntetických olejů,
 • dále BIONA UK Ltd. působící na britském trhu
 • a firma Pacific Bio Lubricants Ltd. sídlící na Novém Zélandu.

BIONA v bodech

 • Orientace na zákazníky – vysoká míra flexibility, spolehlivost.
 • 31 zaměstnanců.
 • Obrat cca 10 mil €.
 • Inovační politika, kontinuální investice.
 • Vlastní vývoj.

Total Quality Management

 • Vstupní, mezioperační a výstupní kontrola kvality.
 • Zavádění metod - 5S, Kaizen.
 • Informační systém AROP.

Laboratoř

Sklad olejů